Koltuk Masajı Kursu

Koltuk Masajı Kursu | Isparta Eğitimleri

Bu tarz masaj tekniği özel tasarımla ergonomik olarak hazırlanmış oturan kişinin tamamen rahat edebileceği aynı zamanda kıyafeti ile hızlı bir şekilde herhangi biryerde  ofiste veya açık alanda rahatlıkla uygulayabileceği katlanabilir portatif elde taşınabilir koltuk da yapılan masaj uygulamasıdır.

Koltuk masajının masa masajından ne kadar farklı olduğunu ve bazı faydalarını öğrenin.

Koltuk Masajı Nedir?
Koltuk masajı, müşteri tamamen giyinikken ve dik otururken yapılan bir masaj terapisi şeklidir. Masa masajından birkaç önemli şekilde farklıdır.  

Masa Masajı Vs. Sandalye Masajı
Masa masajı, daha önce hiç masaj yaptırmamış olsalar bile çoğu insanın aşina olduğu bir yöntemdir. Bu durumda, müşteri bir çarşafla mütevazı bir şekilde örtülmüş bir masaj masasına uzanır. Masaj terapisti tetik noktaları, gerginliği ve sıkı kasları çalıştırmak için losyon veya yağ kullanır.

Ancak sandalye masajında müşteri tamamen giyiniktir ve özel bir sandalyede oturur. Masaj koltuğu, müşterinin kolları ve bacakları desteklenerek hafifçe öne doğru uzanması için tasarlanmıştır. Bir yüz beşiği müşterinin başını destekler. Masaj terapisti, müşterinin kıyafetleri aracılığıyla kasları ve düğümleri çalıştırır ve bu nedenle losyon veya yağ kullanılmaz. Terapist ara sıra da olsa boyun veya ön kollar/eller üzerinde biraz losyon kullanabilir.

İlgili: Kurumsal Koltuk Masajı

Neden Koltuk Masajı Yapılır?
Koltuk masajı, müşterilere masaj yapmanın çok daha taşınabilir bir yoludur. Bu nedenle sandalye masajı etkinliklerde, ticari fuarlarda, kongrelerde, konferanslarda ve diğer büyük etkinliklerde popülerdir. Ayrıca işverenler için iş yerinde masaj sağlamanın kolay bir yoludur.

Koltuk masajı müşterilerin soyunmasını gerektirmediğinden, her masaj seansı arasında çok daha hızlı bir geri dönüş süresi vardır ve kısa bir süre içinde birkaç seansa izin verir.  

Koltuk Masajının Faydaları
Masa masajı gibi sandalye masajı da sayısız fayda sağlar. 15 dakikalık bir sandalye masajı seansından sonra, müşteriler bu tür sonuçları görmeyi bekleyebilirler:

  • Azaltılmış kas gerginliği ve düğümleri
  •  Daha derin nefes alma
  •  Baş ağrısı giderme
  •  Stres azaltma

 
Artan odaklanma sorunu yaşayan ve dikkat dağınıklığı gibi sorunlar

Bu gibi sonuçlar ve taşınabilirliği nedeniyle sandalye masajı, üretkenliği veya morali artırmak isteyen işverenler için popüler bir seçenektir.

Koltuk masajı denilince AVM'ler de bulunan otomatik jeton ile çalışan koltuklarla karıştırılmaması gerekiyor çünkü bu uygulama tamamen manuel olarak elle yapılan masaj manüplasyonlarından oluşmaktadır.Bu tarz masaj uygulaması aslında basit algılanmaması gerektiğini birçok masaj manevralarının karışık olarak uygulanmasından oluştuğunu ve oturarak yapıldığı için kişilerin anlık rahatlamalarını sağlandığı özel masaj terapisidir.

Bizde özel masaj eğitim kursumuz da koltuk ve diğer masaj tekniklerini, manuel uygulamaları aynı zamanda kişilere özel problemlerine yardımcı olabilecek tüm hareketleri uygulamalı birebir olarak öğretiyoruz.

Sorumluluk Reddi: Bu web sitesindeki hizmete/web sitesine/bloga/e-posta serisine katılarak/okuyarak, bunun kişisel bir web sitesi/blog olduğunu ve bilgilendirme amaçlı olduğunu ve ruh sağlığı tavsiyesi olarak görülmemesi gerektiğini kabul etmiş olursunuz. Bu web sitesindeki/blogdaki bilgilere güvenmeden önce lisanslı bir uzmana danışmalısınız. Bu web sitesinde yazılan hiçbir şey terapi tedavisi olarak görülmemeli ve terapi ya da diğer sağlık hizmetleri veya ruh sağlığı tavsiyelerinin yerini almamalıdır. Her zaman bir ruh sağlığı uzmanının veya doktorun tavsiyesine başvurun. Bu blogdaki içerik profesyonel tıbbi tavsiye, teşhis veya tedavinin yerine geçmez ve geçmemelidir.


Nilüfer Kapucu

Ben vermiş olduğunuz eğitim için öncelikle gösterdiğiniz sabrınız ve emeğiniz için çok teşekkür ederim. Bana öz güvenimi getirdiğiniz için Teşekkür ederim. ilk başta çok tedirgindim yapamayacağımı düşündüm kafamda çok soru işaretleri vardı ama verdiğiniz eğitimden sonra bütün sorularım gitti ve uygulamalı ders sonrası uygulamalarım beni çok mutlu etti. Bu da sizin sayenizde ;size ve arkadaşlarıma çok teşekkür ederim.

Burak Ercan

Arkadaş ben bu kursa ablamın tavsiyesiyle geldim ama yapacağıma pek inanmıyordum koruyucu bir melek geldi. (GÜL SANCAR ) oda beni korudu moralimi yükselti yeteneklerimi yükseltmek için çok çaba sarf etti . zorla öğretti gerekirse, gelirseniz öğrenirsiniz o bir gerçek kaçınılmaz. Birde bırakmaz hoca sizi kendi halinize başarana kadar peşinizden ayrılmıyor öğretmeden göndermiyor sizi.

Mehtap Gül

Sizinle konuşmak ve tanışmaktan çok mutluyum Hocam. Allah sizden razı olsun nasıl güzel bir yüreğiniz var sizin gibi değerli hocalara her daim ihtiyaç var. Hayatta her şey tükeniyor para, iş, gençlik , güzellik bunları çok aşmış çok değerli bir eğitmen olduğunuz aşikar. Allah her daim yolunuzu açık etsin.

Özge Rüzgar Aksoy

İstanbul Güzellik Uzmanlığı Kursu bana yeni başlangıçlar getirdi. Yepyeni bir mesleğe sahip oldum. Seneler sonra işimi aşkla yapıyorum diyenleri anlıyorum. Heyecan duyduğum ve zevk aldığım bu işi yapıp sonuçlarını görünce ayrıca mutluluk oluyorum. Çok güvendiğim ve gerçekten en iyi şartlarda eğitim veren profesyonel bir akademi de eğitimimi tamamladım. Istanbul Güzellik Uzmanlığı Kursuna ve Gül Sancar hocama teşekkürlerimi sunuyorum. Eğitimim bitse de bir ayağım hep orada ve her zaman sevgiyle kucaklıyorlar, desteklerini esirgemiyorlar ve beni onlarla tanıştıran Ayşe Sümeyye Gürnal hocama da sevgilerimi gönderiyorum.

Sn. Güzel Hanım

Teşekkür ederim beni meslek sahibi yaptınız. Zor zamanımda elimden tuttunuz Yardımcı oldunuz şunu anladım ki insan hayatta istediği herşeyi yapabiliyormuş. Güvenim yerine geldi meslek sahibi oldum. Eskiden hep düşünürdüm ne yaparım diye çaresizliklerim vardı. Artık kendi kararlarımı alıp uygulaya biliyorum hocam. Teşekkür ederim iyi ki varsınız 🙏

Yasemin Yılmaz

Gül hocamın emeklerine sağlık hiç bu kadar iyi yürekli insanlarla karşılaşmamıştım her şeyin en iyisini hak ediyor. Bana çok destek oldu ömrüm boyunca hiç unutmayacağım her şey için çok teşekkür ediyorum. Eğitimlerim bitmedi devamı gelecek takipte kalın.

Gülay Develi

Klasik masaj eğitimi aldıktan sonra Hem tai masaj hem shiatsu masaj eğitimi aldım. Çok keyifli bir zaman geçirdik bir meslek edindik her şeyden önemlisi bunu severek yapmayı öğrendik. Bunun için çok mutluyum artık bir iş yerim var masaj almaya, masaj yapmaya başladım ve olumlu dönüşler başladı. Bu daha da güzel bir haber benim için iyi bir iş yapıp iyi eğitim aldığımı görmek bana çok iyi geldi. Teşekkür ederim.

Kursiyerimiz

Kendimi muhteşem hissediyorum. Yapamayacağım sanıyordum. Öz güvenim cebindeymiş. Altın bileziğimi koluma taktım. Kendimi müthiş hissediyorum, kendimin farkına aldığım eğitimden sonra çalışmaya başlayınca hissettim. İyi ki varsınız iyi ki sizi tanıdım.

Dilek Gencero

Gül Hocam adı gibi Gül taktık saçımıza da… o kadar güzel yüreğiniz var ki bunu yazacak kelime bulmakta çok zorlandım. Eğitim aldığım zaman içinde hiç yılmadan bıkmadan tekrar tekrar bazı şeyleri anlatmanız kadar güzelinden mi başlasam, birine kızdığım zaman affet hep affeden sen ol demenizden mi başlasam…o sıcacık insanı yumuşatan sevecenliğiniz den mi hep gülen yüzünüzden mi … bi o kadar da ciddi duruşunuzdan mı başlasam bilemedim ama o kadar güzel öğretiyorsunuz ki herşeyi çok ama çok teşekkür ederim benim hayatımda farklı bir ışık açtınız çok ama çok çok seviyorum sizi 🙏🙏🙏

Sevcan Ay

Her şey için ne kadar teşekkür etsem az gelir,Gül Hocam & Selman Hocam siz hayattaki şanslarımdan dediklerimden siniz iyi ki varsınız. Bana sadece meslek değil hayata atılmam için bir fırsatta verdiniz.

Aynur Abilova

Selam ben Azerbaycan,dan geldim Bakü şehrinden Gül hocanın derslerine katılmaya geldim ve inanılmaz bir derece de sevdim onun kursunu. İlk önce insagram’dan çok araştırdım ve araştırmam sayesinde çok mükemmel bir etki yarattı ben de. Kursa kurstan önce Gül hanım’la telefonda görüştük sesinden konuşmasından çok etkilendim.Daha sonra geldim kursa. Kursta herşey çok mükemmeldi hem Güleryüz’üyle hem güzel öğretmesi hem güzel kalbiyle benim yüreğimi fethetti ve İnşallah tekrar İstanbul’a yeniden İstanbul’a gelmeyi düşünüyorum, İstanbul’a gelmeyi düşünüyorum aslında niyetim yoktu ama Gül hocanın derslerine katılmakta için gerçekten mükemmel bir insan bunu reklam olsun diye söylemiyorum hakikaten çok inanılmaz bir şekilde sevdim çok değerli benim için. Çok teşekkür ederim.

Meral Dağ

Bu işi çok seviyorum. Masaj bana çok şey kattı burada özgüven eksikliğimi kırdım. Kendimi olan özgüvenim yerine geldi, şu an freelance çalışıyorum çok mutluyum.